Monthly Archives: February 2014

  • 0

Workshop, Techdive

Szép magyar szóval, amit csinálunk, az … workshop. -mondja John Robert. Tetthely Érd, a Divelabs műhelye és shopping is van, úgyhogy precíz a megfogalmazás. Előzőekben dícsértem a márkát és mint józan iparos most is teszek megjegyzéseket. A termékeket a német objektivitás jegyében vizsgálom, nem kettős mércével. Tehát a mérce az egy jósági idea, aminek megfelel, vagy sem a vizsgálat tárgya, az adott tapasztalás pedig különböző embernek különböző értéket képvisel – ennyit előljáróban a véleményezésről, ami közben előfordul majd.

Összejöttünk páran. Egy kartondobozból kerültek elő az új, tetszetős háttámlák, no meg a lufik. Most, a wing és hevederzet beállítása, szerelése volt a fő feladat, illetve a reduktorok összeállítása.

Az azért egy egyedülálló érzés, hogy az ember gyakorlatilag egyenértékű, sőt, talán jobb minőséget is kap, mint ha Halcyon, DTD, OMS, vagy más gyártók felértékelt darabjaihoz jutna hozzá. Mi itt, a saját gyártás kosarából, műhely szinten, közvetlen kerültünk kapcsolatba az áhított merülőeszközökkel.

Mire a szalonnás langallókkal összekentük magunkat, mindenki rendelkezett egy merülésre kész, dupla winggel, amit aztán rögtön ki is próbáltunk. Ehhez kaptam egy Divelabs száraz ruhát, amit aláöltözőjével együtt magamra is öltöttem. Ez már az Aquaworld területén zajlik, ahol a négy méteres medencébe csobbanunk. Fundamental feladatok, az ember szokja és tanulja a mozdulatokat. Testhelyzet, lebegés kontroll, láb és uszonymozdulatok pár órában.Screen_shot_2014_02_26_at_12.41.10_PM.png

“Read More”

  • 0

Divelabs

Évszakból adódóan a száraz ruhás merülések idejét éljük. Pillanatnyilag két száraz ruha tulajdonosa vagyok, majdnem tíz éve használom őket. Bevallom, maga a beöltözés, az irdatlan ólomtömeg, a körülményesség eléggé elidegenített a technikai merüléstől. Csináltam párat. De a gyümölcs nem érett be a mai napig. Ma viszont eladó mindkét száraz ruha és rendelés alatt az új. Vajon mi történt?!

logo_white.png

Megismerkedtem a DIVELABS márkával.

“Read More”

  • 0

Tengerbiosz és a cápák

Category : Kerasub DC , Uncategorized

A másodikai tréning jégpáncélon csúszott el. Ki sem lehetett nyitni a kocsit, úgy bejegesedett és mivel csak szitált és fagyott, kedden került kiolvasztásra. Az, hogy korcsolyázzunk a Fő téren nem jutott ugyan eszembe, de sok minden más igen. Hirtelen, kiírásra került a Tengerbiológia szakkör, aminek első beiratkozó foglalkozása 12-én lesz, amit a 19-i dátum követ.

Tematika bővebben itt!

Éppen jókor, hogy szakemberek megmagyarázzák a cápatámadásos számokat. Volt, aki az amerikai partoknál nem merült, mondván, hogy havonta több támadás történik. Miután cápaközeli élményeik már voltak, így aztán engedtek a félelemnek – na de mi igaz a számokból, igazak-e, vagy csak propaganda az egész?

A cápáktól való félelem nagy mértékben rontja a turisztikai mutatókat (lsd. Egyiptom 2010 december pl.) illetve az Ausztrál kormány cápaellenes hadjáratát.”

A média pedig időnként újabb cápatörténetekkel sokkol – indokolva az egyre drasztikusabb mészárlást.

Egyre több ember, illetve szervezet kampányol a védelmük érdekében, lsd. pl. SHARK SONG, Sharkproject linkekkel kezdve a hosszú sort. Nos, például erről is lesz alkalmunk beszélgetni – amihez hozzáfűzném: személyesen láttam, megcsonkított cápatorzót, és kevesebbszer találkoztam cápával, mint szerettem volna… Nos, azoknak, akik félnek, íme a tudnivaló a Wikipédia publikációjából.

 

 

 


  • 0

Murenafin

Évekkel ezelőtt, egy búvártanfolyammal kapcsolatban az uszonyhasználat alapjaival foglalkoztunk. Akkor több uszonyt kipróbálva megállapítottuk, hogy vannak típusok, amit kifejezetten büntetés használni, sőt, a klasszikus úszásra kifejezetten alkalmatlanok.

Vagyunk páran, akik szeretnénk a búvárkodást sport szintre emelni, összehozni az alkalmat és érdeklődést, amiből végül is merüléseink során profitálhatunk. Hogy búvárúszásban mi magyarok jók vagyunk, az hosszan sorolható. így első fokon világbajnokokhoz fordulhatunk tanácsért. Megtettük.

cikk.jpg

Murenafin néven találtunk edzésre alkalmas uszonyokat, amikből mintadarabokat kapunk kézhez hamarosan. Ha valaki akar csatlakozni az első rendelésekhez, megteheti, illetve a későbbiekben egyenesen a gyártótól kérheti. Látogassatok el a honlapjukra, sok érdekes információ megtalálható a használatról is. Kifejezetten a videók megnézése ajánlott.

“Read More”

  • 0

Szervezkedés


longmix_diving_2.jpgJelenleg van egy hírlevélmodulunk, hogy direkt Emailben elérjünk mindenkit. Ez a modul küldi ki az adatbázisba kerülteknek a hírlevelet, amit szeretnénk legalább havonta megtenni. (lsd. feliratkozás, gyakori problémák) Ezen kívül létrehoztunk a Facebookon egy Kerasub Divers csoportot, ahova fel kell iratkozni, és aott tudunk egymással chatelgetni. Ha frissül az oldalunk, az új tartalomról, az aktuális merülésekről ott értesítünk benneteket.

Akkor nézzük a terveket: év eleje van, íróasztal mögött töltjük az időt és éppen egy éves programtervet állítunk össze. Három fő vonala van tevékenységünknek.

– Freedive, sport és uszonyos úszás

– Rekreációs búvárkodás


– Technikai búvárkodás és expedíciós csapat

Ez utóbbi jól hangzik, de mit is takar? Magam továbbra ia azt vallom, hogy a merülni kell és mivel a lehetőségek révén nem trópusi vizek vesznek körül, kell az a  száraz ruha. A száraz ruhához legjobban egy iker palack kapcsolódik, technikai wing és akkor már képesek vagyunk eljutni az Adria minden zugába, barlangok mélyére, ha megismerkedünk az barlangi merülés alapjaival és eljutunk a trimix használatáig. Innen pedig csak egy következő állomás az újralégző, ami személyes nagy álmom.

Mélység? Semmi rekordkísérlet, de okkal, céllal 100 méterig álmodok, miközben tudjuk, hogy 30-50 méter között végtelen sok felfedezni való vár még roncsok és barlangok formájában , vagy csak mélybe vesző falak formájában a környék hegyei alatt, vagy akár trópusi vizek mélyein.

“Read More”

Barlangi bújócska

Blogtár