Monthly Archives: March 2014

  • 0

Máltai napok

Category : Blogroll , Uncategorized

Mediterrán vizeken már lehet merülni – jószerével egész évben. Ezért mentünk Máltára – ha nem is merülni. Te jó ég, búvár létemre, ez másodszor esik meg velem, hogy új tengeri országot merülés nélkül hagyok. Pedig, hosszú a lista, mi is vár a víz alatt.

Fapados repülés, autóbérlés a reptéren. A kormány a  másik oldalon, közlekedés brit rendszer szerint bal oldalas. Elsőre olyan az egész, mintha újra tanfolyamon lennék és első városi vezetésem alkalmával izzadnék. Minden más gépjármű ellenség, gyorsabb, lendületesebb és offenzívabb nálam. Eltart egy darabig – 3 napig is – mire a közlekedés részévé válik ügyködésem.

P3130612.JPG

Ez alatt a pár nap alatt mind Valetta, mind Mdina, Popeye Village, Mellieha, Rabat, Hagar Quim Temple, iz – Zurrieq alias Blue Grotto, no meg Gozo teljes bejárása adott alkalmat a gyakorlásra. Szóval, a közlekedés. Nem száguldanak durván és simán leveszik, hogy turista keresi a kocsi helyét a volán mögött. De eljutni a célba, nos az nem egyszerű, ha az ember nem ismeri a térképet és nem tapasztal meg pár balos aranyszabályt, illetve  a fő irányokat. Ki van táblázva minden, de hogyan?! Sok szerencsét, avagy segít a gyakorlás. Parkolni kész szerencsejáték, elsőre lehetetlen küldetés – de megoldható. Parkolási díjak tekintetében meglepő, hogy nullával megúsztuk, ami pozitív erény egy BP belváros pénzbehajtási parkolókultúráját alapul véve.

“Read More”

  • 0

Cápák akik otthagyták a foguk

richard.JPG– avagy zárórák a tengerbiosz szakkörnél. Boda Richárd egy olyan témába vetette bele magát, amire szerettünk volna az egész búvárállományt a terembe préselni – sőt, még azon is túl. Tény, hogy a víztől való félelem a vízben csap tetőfokára, főleg, ha a képzelet a cápával azonosítható démon jelenlétét is előrevetíti. Ricsi magával ragadott ezekbe a mélységekbe, ahol összefuthattunk óriás kalmárral, az arra vadászó cetekkel és persze magukkal az évmilliók óta jelen lévő cápákkal, a tenger őslakóival.

A cápa olyan, mint a macska, derült ki lényegében. Ha egyik irányból simagutjuk az rendben van, sima ügy.  (ugye, mint a macskánál! – ennyiben a hasonlat) Ha visszafele, az már nem olyan: az áramlást megkönnyítő design szarubordázat belekapaszkodik a bőrünkbe, erősebb húzásra horzsol.

“Read More”

  • 0

Olympus Tough Tg2 strapafényképező

Category : Kerasub DC , News , Teszt , Uncategorized

Fényképező teszt – azaz nem mese a 2 méteres zuhanást bíró, 15 méteres merülési mélységet álló kompakt kameráról. Rögtön kiderült, miért van két darab adaptergyűrű a csomagban. Zsebben hordtam, ahol a hatásoknak köszönhetően a bajonettzár kioldódhatott, így az első út alkalmával – kvázi az első uszodai tesztnél – el is vesztettem a gyűrűt. Szerencsére megtaláltuk, így nem áll fenn hiány. Amúgy az ide illeszkedő, optikai adapterből kétféle áll rendelkezésre: makro és széles látószög. Áruk 40.000 Ft körül várakozik a vevőkre, esetemben nem rohanok beszerezni őket, hogy az elvesző gyűrű helyét betöltsem.

szemletg2.jpegMivel vízhatlan, így irány a víz. Kontrollgépként egy Panasonic TZ10 áll tokkal a rendelkezésre. Nem célom egy foto magazinokban helytálló, paraméterelemző átfogó szakmai cikk írása, így az amatőr, kattogtatós tábornak szól a véleményem.

A TZ10 bizony 2010 januárban jelent meg, a vizsgált Olympus 2013-nyár elején. A Panasonic egy egyszerű, kiforrott kompakt gép kevés állítási opcióval és extrával, míg a TG2 már prémium kategóriásnak van leírva. Ebből kifolyólag csak egy dolog érdekelt engem a tesztnél: milyen minőségbeli pluszokat vásároltam az új gép javára.

A tapasztalatok megosztása előtt pár link: gyártómagazintesztismertető, , ill. manualmezőny: tesztvideo

Az alapvető eltérés, hogy a TZ10 egy polikarbonát tokkal rendelkezve 30 méterig vízálló, míg a TG2 15 méterig, önmagában. Utóbbi így egy fix, masszív tokba foglalt technikai csoda, bár manapság a mobil telefonok képalkotóival találkozva nem kell csodálkoznunk azon, hogy nincs kidugható teleszkópú optika, a lencserendszer a sík üveg mögött foglal helyet. Mindezt teszi olyan tökéletességgel, hogy éles, részletgazdag képet alkot, azaz a kész képet továbbnagyítva is éles részleteket kapunk – legalábbis, ha a kompakt mezőnyhöz viszonyítunk.

“Read More”

  • 0

Tesztüzem: Murenafin csobbantva

Mondjuk ki, szinte minden megvan, ami kell a búvárkodáshoz, főleg, hogy két újabb érdekességgel bővültünk. Missziónk a tapasztalatok megosztása és lehetőleg a kipróbálás biztosítása illetve mi is szívesen tanulunk másoktól, hogy teljes legyen a kör. Tehát uszodai tréning keretében némi tapasztalatot szereztünk. Íme a véleményezés:

dani.jpgA Murenafin. Előzőekben bekonferáltak szerint, egy uszonyos úszók, illetve úszók körében használt, hazai úszóbajnokunk Kanyó dénes által fejlesztett és forgalmazott sporteszköz. Egy kicsinek tűnő,homogén, nyers gumidarab, mégis kellően lágyan illeszkedik a lábra, bár felhúzás előtt még kicsi, nehezen felhúzható, komfortmentes darabnak tűnik a laikus felhasználó számára. Nálam erre erősen rácáfolt. Az oktatóvideókat nézve már az is elég impresszív, hogy a legkisebb is felhúzható (ha nem is kényelmes) egy 45-ös lábra – amit csak a profi úszók stílusbemutatója múlt felül. Én a 43-as lábra való modellel elégedett voltam. Gyakorlatilag vízben könnyen felvehető. Először lábfejünket toljuk bele teljesen, majd a sarokpántot tegyük a helyére.

Az uszony anyaga “finom” kellően jó tapintású, lágy, nálam férfi lábról beszélve nem húzta  a szőröket, de ha valakinek ilyen gondja akadna, az szappannal sikosítson előre. Tehát kényelmes, úgy illik a lábamra, mintha új végtag lenne, úgy is működik, főleg, ha mondjuk táncmulatságba keverednék. (cöcörö:))

A képen látható, fejlesztő és termékgazda Kanyó Dénes világbajnok elég jó referencia ahhoz, hogy lelkesen vízbe ereszkedjem. Az első benyomás szerint, a komfort megvan, a hatás megvan, csak az erőnlétből és helyes technikából birtokolok keveset. Most ezt 100% pozitive felhanggal ajánlom, az uszony javára ám.

 

“Read More”

Barlangi bújócska

Blogtár